Menu

Blog články komíny - PLEWA made in Poland?

JSOU KOMÍNY PLEWA Z POLSKA?

PLEWA made in Poland?

Vážení čtenáři, hned v úvodu bych rád objasnil, co bylo hlavním impulsem a proč vlastně tento článek vznikl. Dnes ráno jsme obdrželi email od jednoho z projektantů, s přeposlaným vyjádřením developerské firmy, ohledně původu a kvality komínových systémů PLEWA.

Ač samotný název může být zavádějící a připomínající polské výrobky, udivuje mne postoj jednatele dotazující se firmy, neboť při vyhledání názvu na Google, kromě prvních odkazů na výrobce betonových tvárnic, je hned šestý odkaz v pořadí první strany na domovskou stránku mateřské firmy PLEWA SchornsteinTechnik und HeizSysteme GmbH www.plewa.de.
Jsem si pochopitelně vědom, že nikdo nemůže vědět vše, ale v dnešní době všudypřítomného internetu si tak lze snadno ověřit informace bez zbytečného šíření nesmyslných úvah o mizerné kvalitě a původu výrobků jen proto, že někdo neví co se ve skutečnosti pod názvem PLEWA skrývá.

Pokusím se tedy v následujících řádcích v krátkosti shrnout původ a současné postavení zn. PLEWA na trhu stavebních materiálů.

 

Původ a historie komínů německé značky PLEWA

PLEWA made in Poland?

V roce 1868 v německém městě Klardorf položil základy dnešní společnosti PLEWA pan Jacob Plein-Wagner (”PLE-WA”) na základě téměř 400 leté tradice hrnčířského cechu „Bratří Eulnerů”.
Společnost vyvinula průmyslově vyráběný produkt (keramické vložky), který nahrazoval dříve čistě jen zděné komíny. Ty se vyznačovaly mnohými problémy při jejich provozu. Normy, které byly zavedeny v počátečním patentu, jsou platné dodnes. 

 

PLEWA v současnosti

PLEWA made in Poland?

Společnost PLEWA patří mezi největší výrobce komínových systémů v Německu. Své zastoupení kromě v ČR má také v řadě států Evropské unie, například v Rakousku, Norsku, Švýcarsku, Itálii, také v Polsku, Rumunsku a Bulharsku.

PLEWA SchornsteinTechnik und HeizSysteme GmbH nabízí na trh kompletní komínové systémy, jejichž základem je liapor-betonová lehčená tvárnice (výroba v ČR) doplněná o keramickou vložku původně čtvercového, nyní i kruhového průřezupřehled komínových systémů ZDE.

Komíny PLEWA se vyznačují nejvyšší kvalitou použitých materiálů, propracovaností systému, snadnou montáží, širokými možnostmi použití a vysokou odolností. 
Společnost BETONOVÉ STAVBY - GROUP, s.r.o. má zastoupení zn. PLEWA v ČR od roku 2005.

Lze tedy s určitostí konstatovat, že komíny zn. PLEWA nemají s polskými dováženými komíny absolutně nic společného.
 
Publikováno - 2.12.2015 - Roman Štumpf
Top