INVESTOR / STAVEBNIK
Menu

vše o livethermu - vydané díly seriálu

4. díl STAVBA BEZ TEPELNÝCH MOSTŮ - BALKÓNY

vydané díly seriálu
V tomto díle se věnujeme problematice tepelných mostů balkónů, které jsou řešeny přetažením stropní konstrukce. Uvedené příklady platí pro LIVETHERM STROP 200 (tloušťka konstrukce 200 mm). Připravili jsme různé modely řešení, jejich srovnání a doporučení.

Pokračování zde >>>>

3. díl AKUSTICKÝ ÚTLUM ZDIVA

vydané díly seriálu
V tomto dílu se zabýváme jednou z vlastností BETONOVÉHO KOMFORTU a tou je vzduchová neprůzvučnost. Jinými slovy, můžete ve svém bytě či domě užívat klidu a ticha, když je váš soused moc aktivní? Bydlíte v blízkosti rušné ulice? ...... možností je asi mnoho.

TEST : AKTIVNÍ SOUSED "DŘEVORUBEC"

Provedli jsme jednoduché měření, z pohledu uživatele, v domech s rozdílnými stavebními materiály.  Jaké hodnoty jsme naměřili?

Pokračování zde >>>>

2. díl NOSNÉ ZDIVO SE ZATEPLENÍM

vydané díly seriálu

Když vybíráte obvodové zdivo pro stavbu domu s kontaktním zateplením, který z materiálů vás napadne jako první? CIHLA, POROBETON,…?    
ALE STAVBA NENÍ JEN ČERVENÁ, NEBO BÍLÁ.

Jaké doporučení skladby stěny se zateplením použít při stavbě nízkoenergetického či pasivního domu?
 
Pokračování zde >>>>

1. díl KOMPLETNOST SYSTÉMU

vydané díly seriálu
Úvodní díl seriálu představuje jednotlivé výrobky a části konstrukcí, které lze použít při stavbě domů. LIVETHERM je stavební systém, jehož základem jsou betonové a železobetonové stavební prvky. Díky nim lze realizovat jednotlivé stavební části, ale i kompletní stavbu od základů po střechu. Veškeré konstrukce jsou navrženy na doporučené hodnoty z hlediska prostupu tepla tak, aby jejich náklady na výstavbu i pozdější provoz byly pro investora optimální.

Pokračování zde >>>>
 

Top